İLKER BEKLER; “EN BÜYÜK PROJEM GÖNÜLLERDE YER ALMAK”

İLKER BEKLER; “EN BÜYÜK PROJEM GÖNÜLLERDE YER ALMAK”

İlker Bekler ve ekibi seçime sayılı günler kala çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Turhal’da ev ve esnaf ziyaretlerine hız veren Bekler, hedefinin Turhallıların gönüllerinde yer almak olduğunu söyledi.

Turhal’da seçim çalışmalarının yoğun ve verimli geçtiğini ifade eden Bekler, halkın kendisine gösterdiği teveccühten memnun olduğunu belirtti.

Bekler, sözlerini şöyle sürdürdü; “Seçime az bir zaman kaldı. Biz de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Çok daha yoğun bir sürece girdik. Tatlı telaşımız, koşuşturmamız devam ediyor. Seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimiz de devam ediyor. Çalışmalarımız çok iyi ve verimli geçiyor. Turhallıların teveccühü bizleri çok mutlu ediyor. AK Parti artık bir Türkiye ve dünya gerçeği. Partimizin ülkemizde bir sevilme potansiyeli var zaten. Bununla birlikte halkımız bizi de sevdi. Cumhurbaşkanımızın da bu yönde verdiği kararın doğru olduğunu görmek ve bu sevgiye şahit olmak bizi de çok mutlu ediyor. Bizler de inşallah buna layık olmaya çalışacağız”

Seçim kampanyalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘belediye işi gönül işi’ sözü üzerine oluşturduklarını ifade eden Bekler; “Biz tüm çalışmalarımızı bu söz üzerinden yapıyoruz ve yapacağız. Tevazu, samimiyet ve gayret dedik. Biz tevazu sahibi olacağız. Başkanlığa geldikten sonra yaşam tarzımızda herhangi bir değişiklik olmayacak. Samimi olacağız. İnsanlardan kopmayıp onların içinde olmaya devam edeceğiz. İnsanlara yapamayacağımız şeyleri vaat etmeyeceğiz. Belediyecilik anlayışımız böyle olacak. Umut tacirliği yapmayacağız. Bu konuda çok samimiyiz. Bu samimiyetimiz de insanlardan güzel tepkiler alıyor. Çok gayret edeceğiz. Aşk ile çalışan yorulmaz diyCumhurbaşkanımız. Biz de yorulmayacağız, aşkla, gayretle çalışacağız inşallah” dedi.

“MİLLET ODAKLI BİR BELEDİYE OLACAĞIZ”

Bekler, ulaşılabilir bir belediye başkanı olacağının altını çizerek; “İnsanlar gerçekten ulaşabilecekleri bir başkan istiyor. İnsanlar başkanlarının kendi içlerinde olmasını istiyor. Biz ziyaretlerimizde de bunu gözlemliyoruz, bunu duyuyoruz. Biz Turhal’da seçim çalışmaları kapsamında AK Parti olarak henüz miting yapmadık, ev toplantıları yapıyoruz. Evlere gidiyoruz, vatandaşımızın karşısına oturuyoruz, onlar soruybiz cevaplıyoruz. Dolayısıyla halk bununla karşılaşınca kendini güvende hissediyor. Samimi birtam oluşuyor. İnsanımıza bu elektriği veriyoruz ve onlardan da çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Millet odaklı bir belediyecilik anlayışına sahip olacağız ve tüm imkanlarımızı halkımızın önüne koyacağız” diye konuştu.

“ALT YAPI SORUNLARINA KANAL TURHAL İLE ÇÖZÜM”

Turhal’ın prestij projelerinden Kanal Turhal Projesi hakkında açıklamalar yapan Bekler; “Bu proje sadece görsel bir proje değil. Bu proje aynı zamanda şu anda Turhal’ın belli mahallelerinde yaşanan çok büyük alt yapı sorunlarının çözümü. Kazım Karabekir ve Müftü Mahallelerimizde bir yağmur suyu hattı sıkıntımız var. Irmağa deşarj noktaları açılmadığı için bu hatlar döşenemiyor. Aynı zamanda Yeşilırmak’ın 150 metre sağı ve 150 metre solu şu anda taşlaması ve ıslahı olmadığı için imara kapalı. İmar parsellerine şu anda yapılaşma yasağı var. Biz bunun gibi bir çok sorunu bu projeyle halledeceğiz. Islah sorununu çözeceğiz. Taşkın sorununu çözeceğiz. Yapı yasağı sorununu çözeceğiz ve belli mahallelerin yağmur suyu hattı sorununu çözeceğiz” dedi

“KADINLARA HİZMET ETMEK BİZİM İÇİN ONURDUR”

Bekler, seçim kampanyalarının merkezinde kadınların yer aldığını vurgulayarak şunları söyledi; “Biz belediye olarak başta kadınlar olmak üzere pek çok gruba pozitif ayrımcılık göstereceğiz. Şu anda seçim kampanyalarımızın merkezinde kadınlar yer alıyor. Kadınların teveccühünü hizmetle nasıl karşılarım onu da bilemiyorum. Çok net bir şekilde çok büyük bir üç olduklarını görüyoruz. Çok büyük bir sevgiyle karşılaştık. Hepsinden Allah razı olsun. Ben buradan bir kez daha kendilerine teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum. Onlara hizmet etmek bizim için bir onur olacak. Ayrıca Turhal olarak çok genç bir potansiyele sahibiz. Projelerimizle tamamen sosyokültürel bir belediyecilik anlayışına geçeceğiz. Bayanların bizden istediği hiçbir şeye kulak tıkamayacağız. Kısacası önceliğimiz kadınlar ve gençler olacak”

“ORGANİZE SANAYİNİN DOĞALGAZ SORUNU ÇÖZÜLECEK”

Turhal’daki istihdam sorununa tarım ve hayvancılıkla ilgili projelerle çözüm üreteceklerinin altını çizen veganize sanayiyi doğalgaz ile buluşturmak için çalışacaklarını belirten Bekler; “Halkımızın bize serzenişte bulunduğu bir diğer konu da istihdam sıkıntısı yani işsizlik. Yine özellikle gençler işsizlik sorunu yaşıyorlar. Artık işsizlik tüm dünyanın sorunu. İşsizliğin yanında ekonomik krizler dünyayı yöneten ülkeler tarafından bir silah olarak kullanılıyor. Yani silahların yanı sıra bir de dolar gerçeği var. Bu da ekonomisi güçlü olan ama ihracatı fazla olmayan ülkeleri önemli derece etkiliyor. Bunun için de biz, sivil toplum kuruluşları ile Ticaret ve Sanayi Odamız ile beraber projeler geliştireceğiz. Bölgemizde istihdam için neler yapılabilecekse bunu konuşacağız. Bu konuda çalıştaylar düzenleyip bu konuda tedbirler almayı düşünüyoruz. Turhal bir sanayi kenti değil. Turizmle alakalı da memleketimizde eski bir yerleşim alanı yok. Biz Turhal’da tarım ve hayvancılık üzerine projeler geliştirmeyi düşünüyoruz. Biz iş adamlarıyla görüşüyoruz. Şu anda burada fabrikaları olan insanlarla görüşüyoruz. Onlar da istihdamı artırmak için çalışmalar yapıyorlar. Aynı zamanda bizimganize sanayi ile alakalı çalışmalarımız var. Geçen haftalarda TAMDAŞ Genel Müdürü buradaydı. Kendisineganize sanayi bölgesine doğalgaz almamız gerektiğini ilettik. O da bu konuda çok sıcak davrandı. Organize sanayiye doğalgaz aldığımızda buradaki büyük bir sorunu halletmiş olacağız. Aynı zamandaganize sanayi bölgesinin girişineadaki iş yerlerinde çalışan çocuklu bayanlar için bir kreş yapılıyor. Bunlar hep istihdama yönelik düşünceler. Ayrıca bu konuda bir projemiz daha var. Geçen yıl benim de içinde bulunduğum bir ekiple bu işe başlamıştık. Belli müracaatlarımız olmuştu ama istediğimiz sonucu alamamıştık. Şimdi o projeyi yeniden hayata geçireceğiz. Organize sanayi bölgesinde boş parsellere bina yapacağız. Bu binaları yapacağız ve iş adamlarını buralara davet edeceğiz. Bunun da maliyet planlarını hazırladık. DOKAP ve ilgili proje merkezlerimize bu projemizi de ileteceğiz. Şimdiden bakanlıklarla temasa geçtik” dedi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ TAMAMLANACAK”

İlker Bekler, Turhallıların kentsel dönüşüm konusunda beklentilerinin olduğunu söyledi ve ekledi; “Kentsel dönüşün konusundaki çalışmalar 2012 yılında başladı. Başladığı tarihten itibaren ben bu projede çalıştım. 2012 yılında Bakanlar Kurulu kararı alındı. Sonraki 5 yılda Yılmaz Bekler ile projede bayağı bir yol alındı. Ama şimdi Cumhurbaşkanımız yüksek kat olayına sıcak bakmıyor. Bu sebeple projede kat adedi düşürüldü. Şu anda proje revize ediliyor. Bu aşamadan sonra inşallah kentsel dönüşüm projelerimize devam edeceğiz. Kentsel dönüşüm konusunda da çalışmalarımız ve projelerimiz olacak. Zaten kentsel dönüşüm konusunda Turhal Belediyesinin devam eden bir projesi var. Biz devlette devamlılık esastır mantığıyla şu an belediye başkanlığı devam eden Yılmaz Başkanımızın zamanında başlayan projeleri kesinlikle devam ettireceğiz. Yani bu projeyi bir başkası başlattı, bizim projemiz değil mantığı gütmeyeceğiz. Kentsel dönüşüm projesi de bu projelerden bir tanesi. 2012 yılında bakanlar kurulu kararı alınan bir bölge riskli alan ilan edildi. Burada proje belirli bir seviyeye getirildi. Biz de bunun devamını sağlayacağız inşallah. Projemizi mümkün olduğu kadar ileriye taşıyacağız. Turhallılarda kentsel dönüşümle ilgili büyük bir beklenti var. Yapacağımız çalışmalarla halkımızın bu beklentilerine de cevap vereceğiz”

“TURHAL’DAKİ BİSİKLET KÜLTÜRÜNÜ MODERNİZE EDECEĞİZ”

Turhal’da yaygın olan bisiklet kültürünü geliştireceklerini ifade eden Başkan Adayı İlker Bekler; “Bizim en önemli projelerimizden bir tanesi de bisiklet yolları. Turhal’da bisiklet çok yoğun bir şekilde kullanılıyor. Biz bu kullanımı çok önemsiyoruz. Bisiklete binmek yaşlılar için, çocuklar için her yaştan insan için çok önemli. Halkımızı sağlık açısından daha çok hareket etmeye teşvik etmemiz gerekiyor. Bisiklet kullanımı hem trafik yönünden, hem sağlık yönünden hem de hava kirliliğini önlemek açısından çok gerekli olduğunu düşünüyorum. Yakıt tasarrufu anlamında da bisiklet kullanımı çok önemli. Biz de belediye olarak bisiklet kullanımı daha da artırmak için bisiklet yolları yapacağız. Turhal’daki bisiklet kültürünü modernize ederek yenileceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

“İNŞALLAH GÖNÜLLERE DOKUNABİLİRİZ”

AK Parti Belediye Başkan Adayı İlker Bekler sözlerine şu şekilde son verdi; “Gönül belediyeciliği bağlamında en büyük projem gönüllerde yer almak. Bunu özellikle söylemek istiyorum. Benim en çok önem verdiğim projem bu. Gönüllere girmek her şeyden önemli. Binalar yapıyorsunuz eskiyor, yollar yapıyorsunuz eskiyor. Her şey eskiyama bu necip milletin gönlüne dokunabilirseniz ne mutlu. Bu millet birini sevdiği zaman kesinlikle unutmuyor. Ben de Allah rızası  için girdiğim bu yolda bunu istiyorum. İnşallah gönüllere dokunabiliriz”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir