Turhal'da Sanayi Esnafına Büyük Destek: Yeni Sanayi Sitesi ve Altyapı Yenileme Çalışmaları Başlıyor!

16/10/2023 / 112
turhal-da-sanayi-esnafina-buyuk-destek:-yeni-sanayi-sitesi-ve-altyapi-yenileme-calismalari-basliyor-

Turhal belediyesi Turhal sanayi esnaflarına verdiği önemi ve desteği artırarak sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl yeni sanayi sitesini tamamlayarak esnafların kullanıma sundu. Yeni sanayi sitesinin yanına ek olarak bir site daha yapılacak.

Turhal belediye başkanı İlker bekler Madeni Eşya Sanatkârları Odası Başkanı Murat Boyraz ile birlikte eski sanayi sitesinde inceleme ziyaretinde bulundu. Esnafları ziyaret ederek istek ve taleplerini dinleyen Başkan Bekler, belediye teknik ekipleriyle birlikte esnafların isteklerine göre yapılacak işler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Eski Sanayi Sitesinde yapılması planlanan çalışmalar hakkında açıklama yapan Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler; Turhal’ın nüfusuyla birlikte gelişen ve büyüyen sanayi sitesi ne yapacakları çalışmaların sanayi sitesi esnaflarına ve müşterilere sağlayacağı kalaylıkları değerlendiren başkan Bekler; Turhalımız her geçen gün büyüyor ve gelişiyor. Bu büyümenin yanında artan nüfus ile birlikte sanayiye olan ihtiyacı artıyor. Bizde göreve geldiğimiz günden itibaren sanayi bölgemizi de göz ardı etmeden esnaflarımızın ihtiyaç ve taleplerini göz önünde bulundurarak çalışmalarımızı gerçekletirdik. Esnaflarımızın en önemli sorunlarının başında gelen yeni ustalar geliştikçe artan yeni dükkân ihtiyacı idi. Bu ihtiyacı geçen sene teslim ettiğimiz 2 etaptan oluşan 78 dükkândan oluşan sitemizi teslim ederek bir nebzede olsun hafiflettik. ‘’dedi.

3.Etap dükkânlar yolda.

Dükkân ihtiyacının bitmediğine dikkat çeken Başkan Bekler 3.etap dükkânların yapılacağının da müjdesini veren başkan Bekler;’’ 2 etap dükkânları teslim ettik ama hala dükkân ihtiyacı devam ediyor. Bu ihtiyaca cevap verebilmek için 3.etap 34 dükkândan oluşan sitemiz içinde 19 Eylül’de planlamalarımıza başlayacağız.

Eski Sanayi Sitesi’nin alt ve üst yapısını yenileyeceğiz.

Eski Sanayi Sitesinde yapılması planlanan çalışmalar hakkında açıklama yapan Başkan Bekler; ‘’İlk Sanayi sitemizi Murat Başkanım ile birlikte ziyaret ettiğimizde esnaflarımızın istekleri alt ve üst yapıda iyileştirmeler yapmamızdı. Bizde arkadaşlarımızla birlikte yaptığımız istişareler birlikte sanayi sitemizin kanalizasyon ve su hatlarının durumlarını değerlendirip gerekli onarımları yapacağız. Aynı zamanda bir yandan da tahrip olan asfalt yolu kaldırıp yerine daha dayanıklı olan beton yollar yapacağız. Planlamalarımızı en kısa zamanda tamamlayıp çalışmalara başlayacağız. Esnaflarımıza şimdiden hayırlı olsun.’’dedi.

Planlamaların tamamlanmasının ardından çalışmaların başlamasıyla esnaflar için daha modern ve verimli bir çalışma ortamı oluşturulmuş olacak.


Bize yazın
Fikirleriniz, istek ve talepleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz.