TURHALDA STOKÇULUK VE TARİHİ GEÇMİŞ ÜRÜN DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

13/12/2021 / 75
turhalda-stokculuk-ve-tarihi-gecmis-urun-denetimleri-devam-ediyor

Turhal Belediyesi Zabıta ekipleri yerel, genel zincir marketler ve süpermarketlerde temel gıda ürünlerinde son kullanma tarihi ve fiyat etiketi denetimi yaptı.


Turhal Belediyesi Zabıta Ekipleri, vatandaşların güvenli ürüne rahat ulaşımını sağlamak ve haksız fiyat artışlarının önüne geçmek için Ticaret Bakanlığı'nın temel gıda ürünlerinde haksız fiyat artışının önüne geçmek için yayınladığı genelge kapsamında, fiyat etiketi ve üretim tarihi denetimlerine devam ediyor.


Denetimler hakkında açıklama yapan Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler;

‘’Halkımızın sağlığı ve güvenliği için gece gündüz durmadan çalışmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın alışveriş esnasında daha her yönden daha sağlıklı bir ortamda bulunmaları için elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz.

Zabıta arkadaşlarımızla birlikte alışveriş meskenlerinde, marketlerde, alışveriş zincirlerinde yaptığımız çalışmalar sonucunda tarihi geçmiş fiyat etiketiyle raflarda ki satış etiketi arasında fark olan ürünlerle ilgili yaptığımız denetimler devam etmektedir. Fiyat etiketi ile kasa fiyatı arasında fark olan tarihi geçmiş ürünleri halka sunan işletmeler tespit edildiğinde tarihi geçmiş ürünler toplanarak işletmeler hakkında yasal işlemleri başlatıyoruz. Yine halkımızın ihtiyacı olan ürünlerin stok edilerek piyasaya sürülmemesi durumlarını önlemek için depo ve stok kontrollerini de yapmaya devam ediyoruz.

Buradan vatandaşlarımıza bir duyuruda ve ricada bulunmak istiyorum. Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine stokçulukla ve tarihi geçmiş ürünler ile ilgi karşılaştığınız tüm sorunları bize bildirin bizde onlarla ilgi gerekli tüm çalışmaları yapalım.’’ Diye konuştu.

Bize yazın
Fikirleriniz, istek ve talepleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz.