TURHAL’DA ÜCRETSİZ EV TEMİZLİĞİ HİZMETİ DEVAM EDİYOR

22/11/2021 / 24
turhalda-ucretsiz-ev-temizligi-hizmeti-devam-ediyor

Bakıma muhtaç olan yaşlılar için Turhal Belediyesi “Evlere temizlik hizmeti” veriyor. Ev temizliği hizmeti kapsamında yalnız yaşayan, yaşlı kimsesiz, engelli ve aynı zamanda ekonomik ve bedenen bu ihtiyacın karşılanması mümkün olmayan Turhallıların evleri temizleniyor. Bu destekten, belediye sınırlarında ikamet eden, maddi ve sosyal yönden yetersiz durumda olan kimseler yararlanabiliyor. Belediyemiz Temizlik İşleri ekipleri, bilgisi alınan vatandaşın 2 gün içerisinde evini incelemeye gidiyor. Gerekli şartların oluştuğu tespit edilen kişilere ev temizliği hizmeti ücretsiz olarak veriliyor.

 Belediye Başkanımız İlker BEKLER “Göreve geldiğimiz günden beri yürüttüğümüz onlarca hizmetimizden birisi olan evlere temizlik hizmetimize pandemi dolayısıyla 11 Mart 2020 tarihinde korona virüs tedbirleri kapsamında ara vermiştik. İçişleri bakanlığımızın açıklamış olduğu "Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri" konulu genelgesiyle 15 aydır ara verdiğimiz evlere temizlik hizmetimiz kaldığı yerden devam ediyor. Göreve geldiğimiz günden beri toplam 1030 eve ücretsiz temizlik hizmeti verdik ve hizmet vermeye de devam edeceğiz. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız belediyemize başvurarak bu hizmetten yararlanabilirler. Çalışmalarımız Turhal’da ulaşmadığımız kimse kalmayana kadar devam edecek.” dedi.KİMLER YARARLANABİLİR? NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İlçemiz sınırlarında ikamet eden, desteğe muhtaç olan hasta, maddi ve sosyal yönden yetersiz durumda olan, yaşlı, kimsesiz ve engelli, yalnız yaşayan ve başkasına bağımlı, fiziksel ve sosyal durum olarak günlük aktiviteleri yetersiz olan kimseler yararlanabilir. Başvuru için Turhal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne başvurmak yeterli.


Bize yazın
Fikirleriniz, istek ve talepleriniz bizim için çok değerli !
Mesaj veya telefon ile bizlerle iletişime geçmekten lütfen çekinmeyiniz.